Predal sa tajný obraz Karla Gotta: Dražba skončila na astronomickej sume!

Maestro Karel Gott nebol len skvelým spevákom so zlatom v hrdle a nesmierne charizmatickým prejavom, ale tiež výborným maliarom. Počas života vytvoril niekoľko skvostov, no ten posledný, ktorý sa zrodil v čase bojovania s chorobami, bol pred verejnosťou dlho utajovaný. Dielo venované prezidentovi Havlovi sa teraz vydražilo za sumu, z akej sa vám možno zatočí hlava!

Všestranný umelec si dokázal na seba zarobiť viacerými spôsobmi. Ako to už ale v umeleckom svete býva zvykom, diela nadobúdajú najväčšiu hodnotu až po smrti autora, čo sa v tomto prípade naplno potvrdilo.

Prednedávnom sa v internetovej aukcii zjavil obraz s názvom “Divy spievajú”, zrodený zo štetca slávneho Karla Gotta. Vyvolávacia cena bola stanovená na tisíc korún, no od prvej chvíle bolo jasné, že sa toto číslo ešte poriadne navýši.

Hoci sa suma na niekoľko dní zastavila na hodnote 650 000 českých korún, v poslednej hodine prihadzovanie praskalo vo švíkoch. Po nekonečnej dráme sa tak zberateľský kúsok predal za neuveriteľných 1 200 000 korún, čo v prepočte predstavuje takmer 45-tisíc eur!

FOTO OBRAZU Karla Gotta TU!

ydroj: slovakwoman.sk