Toto je rebríček najlepších nemocníc Slovenska pre rok 2019

Vyplýva to z hodnotenia zdravotníckych zariadení, ktoré v pondelok zverejnil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO).

Najlepšou nemocnicou tohto roka sa stala Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici. A to v kategórii Štátnych univerzitných a fakultných nemocníc. Druhá skončila Ústredná vojenská nemocnica SNP v Ružomberku a treia Univerzitná nemocnica v Martine.

Mohlo by vás zaujímať: Exmanžel Miley Cyrus má nový objav. Nie je ním nik iný ako…

Vyplýva to z hodnotenia zdravotníckych zariadení, ktoré v pondelok zverejnil Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO).

NAJLEPŠIE ŠTÁTNE A FAKULTNÉ NEMOCNICE, rebríček TU!

Najlepšie nemocnice v kategórii “Všeobecné nemocnice” sú Nemocnica Košice – Šaca – 1.súkromná nemocnica, Ľubovnianska nemocnica a Nemocnica Poprad.

NAJLEPŠIE VŠEOBECNÉ NEMOCNICE, rebríček TU!

Inštitút hodnotil 44 slovenských nemocníc. Ocenenie nemocníc inštitútom INEKO podľa vybraných ukazovateľov spokojnosti pacientov, kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, hospodárenia a transparentnosti za obdobie 2015 – 2018. Hodnotené nemocnice museli prejsť kvalifikačnými kritériami komplexnosti (poskytovanie zdravotnej starostlivosti v základných odbornostiach) a dostatočnej veľkosti vzorky pri sledovaných ukazovateľoch. Váha hodnôt sa so vzdialenejším rokom znižovala.

Mohlo by vás zaujímať: Policajné pátranie po nezvestnom mužovi: Ide o známeho exfarmára!

Nemocnice boli pre účely hodnotenia rozdelené do dvoch kategórií, pričom každé kategória bola hodnotená samostatne.

zdroj: tvnoviny.sk