Igor Matovič sa vyjadril ku gastrolístkom: Všetko je nakoniec INAK!

Stravné lístky sa v posledných dňoch stávajú na politickej pôde čoraz diskutovanejšou témou. Zdalo sa, že o budúcnosti gastrolístkov je rozhodnuté. Opak je však pravdou.

Je to iba pár dní, čo sa podpredsedníčka vlády Veronika Remišová stala hosťom relácie RTVS O 5 minút 12, kde sa vyjadrila, že podľa ich návrhu by sa stravné lístky po novom mali dať využiť iba v reštauráciách, pričom v supermarketoch by boli zakázané.

Na riešenie členky strany Za ľudí kývli členovia aj iných koaličných strán, v dôsledku čoho by zmena zákona prešla s vládnou väčšinou. Na vyjadrenie Remišovej však najnovšie zareagoval aj premiér, ktorý poriadne zamiešal karty. Už v minulosti totiž vyhlásil, že by gastrolístky úplne zrušil.

Mohlo by vás zaujímať: Exfarmárka MIRKA ukázala svoje nové fotky: Tie ÚSTA pripomínajú…

Mohlo by vás zaujímať: Boris Kollár stráca nervy: Ak sa TOTO nestane, odchádza z vlády!

Matovič je presvedčený, že ak má krajina svoju menu, nie je nutné mať ,,druhý papierik“. Sám navrhuje, aby zamestnanci dostali príspevok na stravovanie v peniazoch. „Jednoducho zamestnanec príde za svojím zamestnávateľom a povie si: ,Chcem súčasný systém a dostávať gastrolístky alebo chcem dostať radšej eurá.’ Určite by to nebolo na rozhodnutí zamestnávateľa. A zároveň platí, že zamestnanci by pri takejto zmene neprišli ani o jediné euro,“ vysvetlil premiér na poslednej tlačovej konferencií, pričom uviedol, že zrušením straveniek môže krajina ušetriť 80 miliónov eur.

zdroj: hitky.sk