Priznanie Igora Matoviča: Krajina má v boji s COVID-19 iba dve možnosti!

Premiér Igor Matovič zvolal 1. apríla tlačovú besedu, počas ktorej oznámil zriadenie Fondu vzájomnej pomoci. Otázky novinárov však smerovali aj na iné oblasti v súvislosti s koronavírusom, pričom sa snažil odpovedať na každú jednu z nich.

Igor Matovič pred pár hodinami oznámil, že sa vzdáva celého svojho platu v prospech rodín, ktoré sú postihnuté koronakrízou. Z jeho strany by malo ísť o približne 5-tisíc eur, pričom sa k nemu pridali aj ďalší kolegovia. I keď novinári prijali štedré gesto premiéra na tlačovej konferencii mimoriadne priaznivo, viac sa zaujímali o jeho vyjadrenia spred pár dní, ktoré vyvolali vlnu otázok.

Mohlo by vás zaujímať: DÔLEŽITÉ! Vďaka tejto tabuľke zistíte, či môžete byť nakazení vírusom!

Premiér totiž oznámil, že môže dôjsť k ,,vypnutiu“, a teda tzv. “blackoutu” celej krajiny. Predseda strany OĽaNO napokon vysvetlil, že Slovensko má v boji s koronavírusom iba dve možnosti. Tou prvou je núdzový stav, ktorý momentálne prebieha, pričom koniec pandémie na našom území by sme mohli pokojne očakávať až v októbri alebo dokonca máji budúceho roka.

Druhou možnosťou je tzv. blackout, čiže úplné zníženie mobility na Slovensku po dobu troch týždňov, v dôsledku čoho by došlo k zabráneniu šírenia COVID-19. Inak povedané, krajina by fungovala iba na 10 % a otvorené by ostali iba potraviny či lekárne. Pohyb ľudí na ulici by bol zakázaný a von by mohli ísť výhradne v prípade nákupu, návštevy lekára či vyvenčenia psa. Podľa Matoviča je toto radikálne opatrenie na stole, no predchádza mu mnoho odborných diskusií.

Mohlo by vás zaujímať: Jedna z nemocníc skončila v karanténe: Ohrozených je 118 zdravotníkov!

zdroj: hitky.sk