Slováci vyzbierali Riškovi 2 milióny: Po dlhých mesiacoch dokázal SÁM ..

čiatkom roka dojali celé Slovensko príbehy štyroch malých bojovníkov Alexa, Alexeja, Amélie a Riška, ktorí potrebujú na svoju liečbu mimoriadne nákladný liek Zolgensma. Kým rodiny troch detí ešte stále bojujú o peniaze a podporu od občanov či štátu, najstaršiemu Riškovi bol už medikament podaný.

Je tomu len zopár týždňov, čo celé Slovensko bojovalo za životy štyroch malých detí, ktoré trpia diagnózou svalová atrofia. Liek, ktorý potrebujú na svoje liečbu, je možné podať len do druhého roka života, pričom suma za medikament z USA sú závratné dva milióny eur. Vďaka občanom krajiny však mohol byť uplynulý týždeň v Budapešti podaný prvému z nich, chlapčekovi Riškovi.

Mohlo by vás zaujímať: MIMORIADNE! Matovič urobil NEUVERITEĽNÉ gesto: Celý svoj plat odovzdá..!

Rodina malého bojovníka, ale ani podporovatelia dieťatka neskrývajú nadšenie a ako sa zdá, prvé výsledky je vidieť už po pár dňoch! Ako totiž uviedli jeho rodičia, po prvých samostatných pohyboch syna sa neubránili slzám. “Riško svoje nôžky nezdvihol od svojích 4.mesiacov. Ten pocit, keď si uvedomujeme, že tie, pre mnohých obyčajné veci, sú pre nás zázrak, je úžasný. Lebo zázraky sa dejú a my tomu veríme,” uviedli ku krátkemu videu Riška.

Ako tiež dodali, uvedomujú si, že sú ešte len na začiatku cesty, ktorá však nebude ľahká. “Aj keď to nebude ľahké, nikdy to nevzdávame a spolu s Riško budeme bojovať ako o život. Lebo ide o život. Ďakujeme Vám, že ste súčasťou tohto zázraku,” odkázali s pokorou všetkým podporovateľom.

Mohlo by vás zaujímať: Jasmina zabila: Z toho, čo spravila Rytmusova žena, puknete od smiechu!

Zdroj: FB/Riško Dýchaj – malý bojovník s SMA1