V Číne potvrdili úmrtie muža: Za jeho smrťou je ale HANTAVÍRUS!

Z Číny dorazili správy o ďalšom úmrtí muža. Tentokrát sa však u obete nepotvrdil koronavírus, ale nový hantavírus. Je aj toto ochorenie pre nás ďalšou obrovskou hrozbou?

V Číne miestne úrady pred pár hodinami potvrdili ďalšie úmrtie muža v Yunnan provincií. Podľa informácií USAtoday bola obeť z Číny testovaná na koronavírus, no ten sa uňho nepotvrdil. Príčinou úmrtia bol hantavírus.

Mohlo by vás zaujímať: Jana Kirschner je izolovaná v Londýne: Z jej slov sa vám nahrnú slzy

Ľudia po celom svete sa tak okamžite začali obávať novej neznámej pandémie, no tentokrát podľa odborníkov nie je žiadny dôvod na paniku. Hantavírus je z rodiny vírusov, ktoré sa šíria medzi hlodavcami. Človek sa takýmto ochorením nakazí v dôsledku blízkeho kontaktu s močom či slinami hlodavca.

Mohlo by vás zaujímať: Mirka z Farmy hrdo ukazuje frajera: Mateja nahradil tento potetovaný feši!

Niektoré druhy potkanov aj myší sú nositeľmi vírusu, ktorý môže človek vdýchnuť cez kontaminovaný vzduch: “Hantavírus môže spôsobiť človeku ochorenie, no nemôže sa šíriť z osoby na osobu,” dodávajú odborníci so slovami, že tento vírus rovnako ako korona spôsobuje respiračné ťažkosti, ktoré môžu byť fatálne. Od roku 1993 do 2017 potvrdili v USA len 728 prípadov, z ktorých väčšina prežila. V prípade koronavírusu sa ale objavil nový symptóm, ktorý má až 40 percent nakazených zo skúmanej vzorky.

Zdroj: eu.usatoday.com │ Foto: YouTube/China in Focus – NTD, ABC News

zdroj: hitky.sk