NEUVERITEĽNÉ: S planétou Zem sa kvôli koronavírusu dejú zázraky!

Hoci väčšina obyvateľov Slovenska aj ostatných krajín pociťuje vďaka pandémií koronavírusu strach o život seba či blízkych, objavil sa prvý obrovský benefit hromadnej karantény ľudí.

Ľudia sú po prepuknutí vírusovej pandémie vystrašení a okrem nosenia rúšok dodržiavajú státisíce obyvateľov domácu karanténu. Kým väčšine z nich spôsobuje daná situácia stres, hromadné uzavretie populácie doma prinieslo jeden obrovský benefit. Ten pociťuje predovšetkým naša planéta.

Mohlo by vás zaujímať: Vedci zistili nové symptómy koronavírusu, doteraz sa nepovažovali za dôležité

V týchto dňoch zaznamenávajú viaceré mestá masívny úbytok smogu či čistejšiu vodu. Dôvodom je obmedzenie leteckej aj pozemnej dopravy, zatvorenie závodov a tovární či zníženie počtu turistov v uliciach. Satelitné snímky zachytili len nad Hong Kongom úbytok smogu a zníženie emisií oxidu uhličitého o 25 percent.

Obyvatelia tak po dlhej dobe môžu pozorovať jasno modrú oblohu a nadýchnuť sa čistejšieho vzduchu. Zmeny si však všimli aj v talianskych Benátkach, kde sa voda v známom kanáli vyčistila a usadila natoľko, že sa do nej vrátili ryby aj labute. Neuveriteľné zábery si môžete pozrieť vo vidách nižšie

Mohlo by vás zaujímať: Posledné slová Pellegriniho ako premiéra: Srdcervúci príhovor Slovákom!

VIDEO: The water in the Venice canals is becoming clearer as the city experiences a drop in tourism and reduction in canal traffic due to the health security measures imposed across Italy to fight the spread of the coronavirus